headerphoto

Roudnické konsonance

„Roudnické konsonance“ – je mezinárodní nesoutěžní festival pěveckých sborů, který se koná každoročně v polovině září, společně s „Roudnickým vinobraním“. Obvykle zveme jeden domácí a jeden sbor ze zahraničí. Výjimky jsou ale možné. Ubytování a stravu mají pozvané sbory zdarma, zajišťují si na svoje náklady pouze dopravu do Roudnice a zpět. Pokud máte o tento festival zájem, napište nám, prosím.

14. ročník Roudnických konsonancí

Vážení a milí příznivci sborového zpěvu a především posluchači příjemných tónů, malebných zvuků i netradičních souzvuků.

Roudnický festival sborového zpěvu pokračuje i letos a my máme tu milou příležitost Vás srdečně pozvat na 14. ročník, který se bude konat 8. a 9. září 2018.

Plakát 2018

Naše pozvání přijal Trenčiansky spevácky zbor ze Slovenska a Cantio Antiqua z Prahy.

První koncert začíná v sobotu 8. 9. od 10 hodin v Galerii moderního umění. Jako první se Vám představí domácí Fojtův komorní sbor, následně se můžeme těšit na pražský sbor Cantio Antiqua a nakonec před obecenstvo předstoupí Trenčiansky spevácky zbor. Těšit se můžeme především na lidové skladby a spirituály, které podtrhují volnější atmosféru tohoto 1. koncertu.

Především duchovní skladby zazní na 2. odpoledním koncertu v kostele Narození Panny Marie. Začátek je v 15 hodin. Sbory se Vám představí ve stejném pořadí jako v roudnické galerii, ovšem s repertoárem více duchovním nežli světským.

I část nedělního dopoledne můžete strávit společně s námi. Pražský sbor Cantio Antiqua doprovodí svým zpěvem nedělní mši svatou v kostele Narození Panny Marie. Začátek je v 9 hodin.

Srdečně Vás zveme na oba sobotní koncerty i nedělní mši svatou. Přijďte a zaposlouchejte se do děl slavných i méně znáných mistrů. Pokuste se na chvíli odpoutat od denních starostí a nechte se pohltit malebnými tóny, které Vám dnešní uspěchaný svět často nenabízí.


Uplynulé ročníky

Detailní přehled předcházejících ročníků je ke stažení zde.